Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Czy da się ubezpieczyć od raka i ile to kosztuje?

News Opublikowano: 04-10-2016

Coraz częściej nawet młodzi ludzie obawiają się zachorowań na raka, a swoją ofertę do ich potrzeb dopasowują firmy ubezpieczeniowe, które są w stanie zaproponować liczne onkopolisy. Czasami ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka skłonne są przedstawić klientom nawet banki.

Na raka umiera co roku blisko 100 tysięcy Polaków

Zainteresowanie ubezpieczeniami na wypadek zachorowania na raka rośnie z racji faktu, iż każdego roku wzrasta liczba zgonów spowodowanych nowotworami złośliwymi. Z informacji Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, iż w najbliższej przyszłości liczba zgonów przekroczy 100 tysięcy rocznie.

Największe świadczenie gwarantuje nowotwór złośliwy

Większość polis ubezpieczeniowych jest skonstruowanych w taki sposób, iż diagnozowanie nowotworu złośliwego skutkuje zagwarantowaniem wypłaty stosownego świadczenia pieniężnego. Warto zwrócić uwagę, iż chorując na mniej zaawansowany nowotwór istotnie spada kwota świadczenia, które przysługuje osobie ubezpieczonej.

Składka ubezpieczeniowa od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych

Okazuje się, iż wysokość miesięcznej składki ubezpieczeniowej uzależniona jest od przede wszystkim wieku klienta, braku bądź obecności przypadków chorób nowotworowych w rodzinie oraz uzależnienia od papierosów. W zależności od indywidualnej sytuacji klient może płacić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych co miesiąc. Składka jest mocno związana z sumą ubezpieczenia.

Najtańsza polisa kosztuje zaledwie 3,75 zł miesięcznie

Obecnie atrakcyjne oferty polis ubezpieczeniowych na wypadek zachorowania na raka jest w stanie zaproponować m.in. Bank BGŻ BNP Paribas, Ergo Hestia, Generali, BZ WBK, PZU oraz UNIQA. Za składkę 3,75 zł miesięcznie sumę ubezpieczeniową na poziomie 50 000 zł jest w stanie zaproponować UNIQA.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *