Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Czy Brexit przyśpieszy ustawę frankową?

News Opublikowano: 27-06-2016
frank szwajcarski

Polska waluta może być pod presją. Trudno obecnie ocenić wpływ Brexitu na sytuację polskich frnakowiczów, niemniej jednak trzeba liczyć się z kolejnymi podwyżkami rat kredytu walutowego. Jego skutki w dużej mierze będą zależeć również od tego, jaka będzie polityka UE, Komisji Europejskiej a także rządu.

Ekonomiści przewidują, że w ciągu najbliższych dni rynki będą szaleć. Niewielki błąd popełniony czy to przez UE, Komisję Europejską i polski rząd może mieć dalekosiężne skutki. Czy w takiej sytuacji potrzeba refleksji nad obecnym kształtem Unii?

Kto pomoże frankowiczom?

Drastyczny wzrost kursu franka, który można było obserwować z czwartku na piątek w ubiegłym tygodniu to duże ryzyko dla frankowiczów, którzy zmuszeni będą do spłaty coraz wyższych rat kredytu. Szacuje się, że miesięczna zobowiązanie może wzrosnąć nawet o 100 zł.

Zdaniem analityków trudno obecnie przewidywać na jakim poziomie ustabilizuje się polski złoty i jak bardzo się osłabi, ponieważ wpływ na to będzie miało wiele różnych czynników, m.in. działania szwajcarskiego banku centralnego.

Brexit wywołał potężne tąpnięcie na rynku walutowym, na co również zareagował polski rząd. Prezydent Andrzej Duda w odpowiedzi na pytanie, czy dojdzie do przyspieszenia prac nad ustawą frankową odpowiedział: „Pracujemy cały czas nad ustawą frankową, spokojnie i konsekwentnie, bo ten problem wymaga takiej spokojnej pracy i te prace będą kontynuowane”.

Ostateczny projekt ustawy frankowej ma zostać skierowany do Sejmu do końca czerwca.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *