Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Coraz więcej mieszkań kupowanych jest pod wynajem

News Opublikowano: 25-09-2016
mieszkanie

Jak czytamy na portalu finansowym Bankier we wrześniu 2016 roku, eksperci rynkowi donoszą, że co trzeci lokal mieszkalny, który kupują Polacy jest przeznaczony z myślą o wynajmie. Dlaczego Polacy coraz chętniej inwestują w nieruchomości? Przyjrzyjmy się bliżej temu zjawisku.

Boom na zakup mieszkań pod wynajem

Coraz więcej Polaków kupuje mieszkania pod wynajem i jednocześnie rośnie liczba ofert lokali, które możemy wynajmować. W sierpniu za wynajem mieszkania o powierzchni około 45 metrów kwadratowych właściciele mieszkań oczekiwali około 2800 złotych (taka stawka w zupełności wystarcza na pokrycie raty kredytu hipotecznego, mieszkanie na wynajem spłaca się samo, a my możemy inwestować swoje pieniądze w inne rzeczy). Jednak jak się okazuje coraz więcej osób kupuje nieruchomości pod wynajem za gotówkę, a nie na kredyt.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Bankier deweloperzy odnotowali znaczny wzrost zakupu nieruchomości mieszkalnych za gotówkę – już co czwarty lokal jest nabywany przez inwestorów bez wsparcia finansowego ze strony banku.

Zakup mieszkania na wynajem z pewnością jest lepszą inwestycją, niż deponowanie środków na lokatach bankowych, których oprocentowanie pozostawia obecnie wiele do życzenia.

Jak przewidują eksperci w najbliższych latach liczba nieruchomości kupowanych z myślą o wynajmie, a nie zamieszkaniu przez właścicieli będzie ciągle rosła. Coraz więcej Polaków traktuje zakup mieszkania pod wynajem jako zabezpieczenie na starość.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *