Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Co piąty Polak wziął pożyczkę online

News Opublikowano: 27-09-2016
portfel

W ostatnich latach zainteresowanie zaciąganiem pożyczek przez Internet wzrosło kilkukrotnie. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe włożyły dużo wysiłku (i pieniędzy) w rozwój wirtualnego kanału sprzedaży produktów zadłużeniowych. Jak czytamy we wrześniu 2016 na portalu Magazyn Fakty, jeden na pięciu polskich pożyczkobiorców zaciągnął pożyczkę online przynajmniej raz w życiu. Zobaczmy, co jeszcze wynika z raportu przygotowanego przez ARC Rynek?

Pożyczki online zaciągane przez 20% dorosłych

Jak wynika z raportu ARC Rynek, ponad 20% dorosłych Polaków skorzystało chociaż raz z internetowej pożyczki, dwie trzecie pożyczkobiorców samodzielnie wybrało pożyczki firm parabankowych, a nie banków.

Pożyczki online umożliwiają szybki i bardzo łatwy dostęp do dodatkowej gotówki, wystarczy kilka kliknięć myszką aby wypełnić formularz elektroniczny i bez konieczności wychodzenia z domu środki finansowe trafiają na nasze konto bankowe w ciągu kilku chwil (oczywiście jeśli przejdziemy pomyślnie wstępną weryfikację).

Zapewne z tego powodu w ciągu kilku ostatnich lat w Internecie pojawiło się tak dużo nowych portali pożyczkowych, a kolejne banki uruchomiły nowoczesne serwisy transakcyjne, by ułatwić klientom dostęp do swoich produktów.

Rynkowi specjaliści przypuszczają, że to nie koniec i fala popularności pożyczek przez Internet wciąż będzie rosła, bo Polacy coraz chętniej korzystają z różnych usług finansowych właśnie za pośrednictwem sieci. Osobiste wizyty w oddziałach banków, czy firm pożyczkowych powoli odchodzą w zapomnienie.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *