Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Brakuje perspektyw na obniżenie stóp procentowych

News Opublikowano: 24-10-2016

Klienci zainteresowani zaciągnięciem kredytu hipotecznego bardzo często starają się uzyskać rzetelne informacje na temat potencjalnego obniżenia stóp procentowych, które mogłoby pozytywnie wpłynąć na wysokość comiesięcznej raty kredytowej. Wątpliwości w tym zakresie rozwiał członek Rady Polityki Pieniężnej Jerzy Kropiwnicki, który wykluczył obniżenie stóp.

Członek RPP uspokaja: – Stopy procentowe nie ulegną obniżeniu

– Nie widzę takich przesłanek, które powodowałyby u mnie niepokój, że trzeba byłoby iść z tym w dół – mówił niedawno dziennikarzom na antenie programu TVN24 BiS członek RPP, Jerzy Kropiwnicki.

Ujemne stopy procentowe nie dają pozytywnych skutków

Z całą pewnością Rada Polityki Pieniężnej bardzo niechętnie podeszłaby do tematu kolejnej obniżki stóp procentowych, które w rezultacie mogłyby osiągnąć ujemny poziom. Eksperci jasno wskazują, iż ujemne stopy procentowe nie prowadzą do żadnych pozytywnych skutków, o czym przekonało się bardzo wiele państw.

RPP zapowiada brak gwałtownych ruchów

Wygląda na to, iż w dłuższej perspektywie nie możemy spodziewać się żadnych daleko idących zmian, które mogłaby przeprowadzić Rada Polityki Pieniężnej. Jednocześnie warto podkreślić, iż efekty jakichkolwiek zmian w zakresie polityki pieniężnej mogą być odczuwalne dopiero po kilku miesiącach. Z perspektywy RPP ważne są aktualne wydarzenia gospodarcze, a więc między innymi to, w jaki sposób będzie kształtowała się sytuacja na rynku paliw. To kwestia w dużym stopniu uzależniona od polityki Iranu, który niekoniecznie może przystać na forsowaną politykę ograniczenia podaży.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *