Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

„BIK firm pożyczkowych” doskonale działa

News Opublikowano: 25-09-2016

Credit Check to nowy system weryfikacji klientów firm pożyczkowych, który chroni pożyczkobiorców przed przekredytowaniem, a pożyczkodawców przed stratami z powodu braku spłaty zobowiązań. Jak czytamy na portalu Gazeta.pl firmy pożyczkowe oceniają pozytywnie działanie systemu i chętnie korzystają z jego udogodnień.

Większość wniosków o pożyczki jest odrzucana

Jak wiadomo wielu klientów firm pożyczkowych traci kontrolę nad zaciągniętymi zobowiązaniami i wpada w spiralę długów, pożyczając kolejne pieniądze mimo świadomości, że nie mają możliwości ich oddać. Dzięki Credit Check takie praktyki są już niemożliwe. Każda firma pożyczkowa może sprawdzić potencjalnego pożyczkobiorcę w bazie i ocenić jego zdolność kredytową oraz prześwietlić historię.

Jak podkreślają przedstawiciele Credit Check, system doskonale działa i zauważalne są pierwsze efekty jego wprowadzenia. Tylko w ciągu pierwszego półrocza 2016 roku firmy pożyczkowe odrzuciły ponad 70% wniosków złożonych przez nowych klientów, dzięki czemu uchroniły własny portfel przed stratami, a klientów przed kolejnymi długami, których nie będą w stanie spłacić.

Aktualnie z bazy „BIK-u firm pożyczkowych” korzysta kilkanaście instytucji, a wkrótce dołączą kolejne. Uruchomienie bazy dłużników dowodzi o coraz większej świadomości środowiska firm parabankowych i z pewnością zmniejszy bezgraniczne zadłużanie wielu osób, uniemożliwiając im takie praktyki.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *