Bankowość dla bogatych

Private banking to termin, który niewiele mówi statystycznemu Nowakowi. Co dokładnie kryje się pod tym zwrotem? To nic innego, jak zaawansowane usługi bankowe dedykowane najzamożniejszym klientom. Na jakie udogodnienia ze strony instytucji finansowych mogą liczyć dobrze sytuowane osoby korzystające z usług private bankingu?

Bankowość prywatna to intratny biznes

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Rynek private bankingu rozwija się w bardzo szybkim tempie, zainteresowanie tego typu usługami znacznie wzrosło w ostatnich latach. Co roku liczba Polaków o miesięcznych dochodach brutto na poziomie powyżej 7 000 zł zwiększa się o kilkadziesiąt tysięcy. Jak przewiduje KPMG, w 2018 roku ta grupa osiągnie liczbę ponad 1 200 000 osób. Nie powinno więc budzić zdziwienia, że banki prześcigają się w docenianiu i wyróżnianiu klientów o zasobnych portfelach, oferując m.in. obsługę ze strony dedykowanych doradców oraz inne bezpłatne usługi, za które posiadacz zwykłego konta musi płacić. W zamian za deponowanie milionów, niektóre instytucje finansowe oferują klientom jeszcze większe profity.

Przykładowo Deutsche Bank oferuje posiadaczom db Elite dwóch doradców – bieżącego oraz inwestycyjnego oraz dedykowane call center. Z kolei bank Citi Handlowy udostępnia właścicielom rachunków Citigold zagraniczne przelewy natychmiastowe oraz preferencyjne kursy walutowe. Citi Handlowy najbogatszym klientom zapewnia również transport na lotnisko ekskluzywną limuzyną dla ich większego komfortu. Klienci mBanku, którzy posiadają mKonto Aquarius Intensive mają pierwszeństwo podczas połączenia z infolinią banku, osobistego doradcę oraz usługi concierge, który zadba o bilety lotnicze oraz miejsce w hotelu. Bank BGŻ BNP Paribas w przypadku private banking oferuje negocjacje kursów walutowych i zbliżenie ich wartości do rynkowych kursów.

Bankowość premium – warunki dla zamożnych klientów

Program premium dedykowany jest dla klientów zamożnych, ale nie najbogatszych. Zwykle, aby przystąpić do tego programu należy posiadać na koncie środki o wartości 100 000 – 200 000 zł lub miesięczne wpływy na poziomie 10 000 zł. Największe wymagania w tym segmencie stawia natomiast Citi Handlowy – przeciętne saldo jakim musi dysponować klient programu premium to aż 300 000 zł.

Ile pieniędzy musi posiadać klient private banking?

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Każdy bank indywidualnie ustala próg majątku klienta, który uprawnia do przystąpienia do programu private banking, często chodzi o kwoty liczone w milionach złotych. Najmniejsze wymagania stawia ING Bank Śląski, który akceptuje petentów z 500 000 zł zgromadzonych aktywów. Z kolei najbardziej wyśrubowane warunki stawia klientom Bank Zachodni WBK. Aby przystąpić do programu privatę banking w tej instytucji, trzeba dysponować kwotą o wartości 3 000 000 zł.

Nie da się ukryć, że zaplecze usług dodatkowych do pakietów najzamożniejszych klientów robi wrażenie, a dostęp do specjalistów z wielu obszarów z pewnością daje ogromny komfort. Oczywiście premium i private banking to nie tylko wygoda, ale i prestiż, tak ważny dla wielu osób z zasobnym portfelem.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top