Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Banki oddają pieniądze za UNWW

News Opublikowano: 13-08-2016

Kredytobiorcy, którzy nie dysponują satysfakcjonującą bank wysokością wkładu własnego niejednokrotnie spotykają się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Okazuje się, że ostatnie wyroki sądowe potwierdzają, iż UNWW nie daje klientom żadnych korzyści. Z kolei jego cena ustalana jest na podstawie dość nietypowych kryteriów.

Kredyt przekracza 80% wartości nieruchomości? Musisz mieć UNNW!

Banki udzielające kredytów hipotecznych najczęściej wymagały wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, gdy klient chciał zaciągnąć zobowiązanie przewyższające 80% wartości nieruchomości. Docelowo UNWW miało chronić instytucję bankową przed potencjalnym spadkiem wartości nieruchomości. Klienci nie mieli wyjścia i wykupywali obowiązkowe ubezpieczenie, bowiem bez niego uzyskanie kredytu hipotecznego było zwyczajnie niemożliwe.

Klienci próbują walczyć o zwrot składek ubezpieczenia

Coraz częściej kredytobiorcy decydują się skierować sprawę do sądu domagając się zwrotu składek wpłaconych w poczet ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Powołują się oni na fakt, iż postanowienia umowy traktujące na temat UNNW zawierały klauzulę niedozwoloną. W jednym z przypadków sąd postanowił wydać wyrok zobowiązujący bank do zwrotu kosztów, które pojawiły się z racji konieczności wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Wyrok w każdej sprawie nie musi być identyczny, ponieważ banki biorą pod lupę konkretne umowy kredytowe, które w różnych instytucjach skonstruowane są rzecz jasna w odmienny sposób.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *