Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Banki najczęściej przyznają kredyty hipoteczne

News Opublikowano: 22-09-2016

Niemal każdy marzy o własnych, przysłowiowych „czterech kątach”. Niestety zakup mieszkania lub budowa domu to ogromna inwestycja, której nie jest w stanie udzwignąć budżet statystycznego Kowalskiego, dlatego tak często sięgamy po kredyt hipoteczny. Jak wynika z informacji opublikowanych we wrześniu 2016 przez Magazyn Fakty, kredyty mieszkaniowe to najpopularniejsze produkty wśród klientów banków-przyznawanych jest ich najwięcej spośród wszystkich innych usług.

Kredyty hipoteczne liderem w ofercie banków

Ze względu na tradycje i uwarunkowania historyczne powyższe informacje nie powinny budzić zdziwienia. Dla Polaków posiadanie własnego domu lub mieszkania to symbol bezpieczeństwa i stabilizacji, do której dążymy bardziej konsekwentnie niż nasi zachodni sąsiedzi.

Oczywiście kredyt hipoteczny nie jest dla każdego, tym bardziej w 2016 roku krąg potencjalnych kredytobiorców znacznie się zawęził ze względu na podwyżki marży oraz wyższy minimalny wkład własny. Obecnie musimy posiadać wkład własny na poziomie 15-20%, jak i wykazywać właściwy dochód wymagany przez dany bank, do którego składamy wniosek.

Na koniec warto dodać, że przed wnioskowaniem o kredyt mieszkaniowy warto zadbać o pozytywną historię kredytową, bo nasz potencjalny kredytodawca z pewnością dokładnie nas prześwietli przed wydaniem pozytywnej (bądź negatywnej) decyzji kredytowej.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *