Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Aviva zdecydowała się przejąć 100% akcji firmy Expander

Opublikowano: 01-09-2015 Expander

Na mocy umowy, którą Aviva podpisała z Innova Capital przedsiębiorstwo przejmie 100 procent udziałów w firmie Expander Advisors, która zaliczana jest do grona największych firm doradztwa finansowego w Polsce. W ten sposób firma Expander kontynuując dawno obraną strategię rozwoju pozyskał partnera kapitałowego, a zarazem partnera produktowego. Jedynym koniecznym warunkiem sfinalizowania umowy jest zgoda, której musi udzielić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Expander pozwoli firmie Aviva zyskać wyłączny kanał sprzedaży

Firma Aviva zakłada stałe rozszerzanie kanałów sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, a także powiązanych usług i produktów finansowych. Inwestycja w firmę Expander jest niewątpliwie kolejnym krokiem w kierunku realizowania tej strategii. Aviva zyskała dostęp do wyłącznego kanału sprzedaży, za którego pośrednictwem mogą być oferowane jej produkty. Warto podkreślić, iż Aviva dużą troskę przykłada do rozwijania sieci agentów ubezpieczeniowych, a także skupia się na sprzedaży finalizowanej zarówno przez Internet, jak i przez telefon. Od 2014 roku na terenie kraju funkcjonuje nowa sieć placówek Centrum Finansów Aviva. Klienci mają możliwość wizyty w jednym z jedenastu centrów, które działają w Polsce i ulokowane są przede wszystkim na terenie dużych miast.

Model biznesowy Centrum Finansów Aviva po prostu zdaje egzamin

Centra Finansów Aviva funkcjonują w dużych miastach już od kilkunastu miesięcy. Prezes firmy Aviva Adam Uszpolewicz potwierdza, iż opracowany przez przedsiębiorstwo model biznesowy sprawdza się w praktyce. Akcjonariusze Avivy wyrazili zgodę na rozszerzenie skali działania, co przekłada się na uruchomienie sieci placówek, w których każdy klient ma szansę znaleźć odpowiadające jego potrzebom ubezpieczenie, produkt inwestycyjny bądź kredyt. Nie da się ukryć, iż przejęcie cieszącej się dużą popularnością sieci doradztwa finansowego Expander może doprowadzić do dynamicznego rozwoju i wzrostu sprzedaży produktów Avivy. Prezes Avivy wskazał, iż wybór Expadera padł na podstawie bogatej oferty produktów, a jednocześnie wysokich standardów w zakresie utrzymywania relacji z klientami. Priorytetem Avivy jest kontynuowanie świadczenia usług polegających na całkowicie niezależnym doradztwie finansowym, jakim od lat charakteryzuje się Expander Advisors.

Expander posiada prawie 100 oddziałów, spółki czekają na zgodę UOKiK

Expander jako sieć doradztwa finansowego w Polsce działa od 15 lat. Firma uruchomiła prawie 100 oddziałów, które zlokalizowane są na terenie 50 miast. O renomie Expandera świadczy fakt, iż za jego pośrednictwem zawierany jest co dziesiąty kredyt hipoteczny w naszym kraju. Expander proponuje klientom ponadto kredyty, inwestycje oraz ubezpieczenia pochodzące z kilkudziesięciu instytucji. W sytuacji, gdy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrazi zgodę na przejęcie udziałów w Expanderze obydwie spółki będą odpowiedzialne za opracowanie korzystnego modelu biznesowego.

Sebastian
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *