Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Atrakcyjne obligacje dla beneficjentów 500+

News Opublikowano: 04-10-2016

Dwunastoletnie Rodzinne Obligacje Skarbowe dedykowane dla beneficjentów programu 500+ będą w stanie zagwarantować co najmniej 23% zysku – wynika z najnowszego raportu Expandera, który został przygotowany na zlecenie „Rzeczpospolitej”. Standardowa oferta obligacji skarbowych pozwala na zarobek na poziomie 18%.

Rodzinne Obligacje Skarbowe w PKO BP

Rodzinne Obligacje Skarbowe zarówno 6, jak i 12-letnie będą dostępne od października w punktach sprzedaży obligacji detalicznych PKO Banku Polskiego. Z oferty będą mogli skorzystać wyłącznie klienci, którzy są uprawnieni do pobierania świadczenia w ramach programu 500+.

Beneficjenci 500+ deklarują oszczędności

Dotychczas długoterminowe obligacje detaliczne nie mogły pochwalić się przesadnie dużym zainteresowaniem. Ów stan rzeczy może zmienić się przede wszystkim z uwagi na fakt, iż beneficjenci programu 500+ deklarują, iż przynajmniej część środków zamierzają przeznaczyć na oszczędności.

Obligacje na 1,75% i 2,0% + inflacja

Sześcioletnie obligacje rodzinne gwarantują oprocentowanie na poziomie 2,6% w pierwszym roku, gdy w kolejnych oprocentowanie będzie stanowiło sumę marży 1,75% oraz inflacji. Z kolei dwunastoletnie obligacje w pierwszym roku zapewniają 3% zysku, gdy w kolejnych latach oprocentowanie będzie wynikało z sumy marży 2% i inflacji. Obydwa rodzaje obligacji podczas deflacji zapewnią oprocentowanie na poziomie marży.

Obligacje bardziej opłacalne od standardowych ofert

Zakładając zerową inflację 6-letnie obligacje pozwolą zarobić 9,6%, gdy 12-letnie zagwarantują 22,7% zysku. Warto zwrócić uwagę, iż standardowa oferta obligacji detalicznych pozwala na maksymalnie 18% zarobku.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *