Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Aplikacja przyszłości ING Banku Śląskiego zrewolucjonizuje bankowość ?

Opublikowano: 04-06-2016

Bankowość elektroniczna umożliwia Klientom nieograniczone w czasie i niezależne od miejsca zarządzanie własnymi środkami finansowymi. Wprowadzenie aplikacji mobilnych dodatkowo rozszerza tę działalność. W przyszłym tygodniu ma trafić do Google Play nowa aplikacja ING Banku Śląskiego, która ma być hybrydą łączącą klasyczne rozwiązania i serwis internetowy RWD. Jak ma wyglądać i jakie są funkcjonalności nowej aplikacji?

Bank ING należy do czołowych ogólnopolskich banków, które nieustannie wprowadzają nowe rozwiązania pro-konsumenckie. Najnowsze doniesienia potwierdzają, że 6 czerwca powinna pojawiać się w Google Play nowa aplikacja. Nieco później powinna być ona dostępna również na App Store. To nowoczesne rozwiązanie programistyczne nie będzie jednak kolejną aktualizacją dotychczasowej aplikacji lecz całkowicie nowym programem. Co istotne, przez pewien czas klienci banku będą mogli korzystać z dwóch wersji programu, z uwagi na brak niektórych funkcji w aplikacji Moje ING – m.in. Blika.

Jak będzie wyglądała aplikacja Moje ING?

Aplikacja Moje ING ma być połączeniem klasycznej aplikacji natywnej i serwisu RWD. Zdaniem programistów responsywność strony jest bardzo ważna, ponieważ przede wszystkim jest ona wygodna dla samego klienta. Co to oznacza w praktyce? Nowa aplikacja Moje ING będzie automatycznie dostosowywała się do rozmiaru okna urządzenia, na którym będzie wyświetlana.

Logowanie do aplikacji będzie możliwe przy pomocy PIN-u mobilnego a nie tak jak dotychczas przy pomocy pełnego loginu i hasła.

Ing_Bank_Śląski

Źródło: ing.pl

Zalety aplikacji Moje ING

Nowa aplikacja banku ING będzie miała dostęp do wszystkich funkcji dostępnych w systemie Moje ING. Klienci banku bez problemu sprawdzą stan swojego konta, wykonają operacje, a także bez większego problemu będą mogli zarządzać własnym budżetem.

Dużym ułatwieniem ma być również wprowadzenie możliwości wykonania szybkiego przelewu na własny rachunek przed zalogowaniem się do aplikacji.

Aplikacja Moje ING pojawi się na Google Play już na początku przyszłego tygodnia, nie będzie miała jednak wszystkich funkcjonalności obecnego systemu. Nie zmienia to jednak faktu, że sukcesywnie będą one dodawane na bieżąco. Bank ING zapowiada, że nie zrezygnuje ze starej aplikacji do czasu, aż nowy system zostanie udostępniony przedsiębiorcom. W niedalekiej przyszłości planowane jest jednak wygaśnięcie stron lite, oraz rezygnacja z odrębnej wersji aplikacji na tablety.

Aplikacje mobilne banków z miesiąca na miesiąc są coraz bardziej popularne nic więc dziwnego, że banki nieustannie muszą unowocześniać swoje rozwiązania technologiczne, aby być bardziej użytecznymi dla swoich klientóa.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *