Agroturystyka zamiast etatu?

Coraz częściej można usłyszeć o osobach, które rzucają dobrze płatną pracę i zakładają własne gospodarstwa agroturystyczne. Co nimi kieruje? Jak założyć gospodarstwo agroturystyczne? Czy to się opłaca? Na jakie trudności natrafiają właściciele obiektów agroturystycznych.

Dlaczego akurat agroturystyka?

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Osoby decydujące się na założenie własnego gospodarstwa agroturystycznego bardzo często podkreślały, że jest to w pewnym sensie sposób ucieczki przed korporacyjną rzeczywistością, gdzie szans na awans jest coraz mniej. Sytuacja gospodarcza w kraju również nie zachęca do pozostania w pracy na etacie.

Kredyt hipoteczny na nową inwestycję?

Początki zawsze są trudne. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gospodarstwem agroturystycznym muszą liczyć się z wieloma trudnościami. I mowa tutaj nie tyle o umiejętnościach jego prowadzenia, ale o kapitale niezbędnym do rozpoczęcia wymarzonej działalności. Za coś w końcu trzeba kupić działkę i dom. Nieruchomość to jednak inwestycja, dlatego gro osób rozpoczynających działalność agroturystyczną decyduje się na kredyt hipoteczny pod jego założenie. Oferta jest zróżnicowana, trzeba się jednak liczyć z koniecznością wniesienia odpowiedniego wkładu własnego.

Gro osób rozpoczynających swoją przygodę z agroturystyką zdecydowało się sprzedać posiadane nieruchomości, aby zrealizować marzenia, które nieraz okupione są ciężką pracą i wysiłkiem. Kupno domu to jedno. Trzeba jeszcze przygotować go pod odwiedziny ewentualnych pensjonariuszy. Generalny remont często okazuje się być niezbędny.

Problemy gospodarstw agroturystycznych

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Decydując się na założenie gospodarstwa agroturystycznego należy liczyć się z możliwością wystąpienia braków pieniędzy. Nie jest to przyjemny i łatwy sposób na zarabianie, tym bardziej, że działalność ta w dużej mierze ograniczona jest sezonowością.

Na brak problemów z pieniędzmi nie mogą nie narzekać również mieszkańcy Bieszczad, gdzie agroturystyka jest wręcz lokalnym trendem.  Dla wielu mieszkających tam ludzi jest to jedyny sposób zarabiania pieniędzy.

Z pewnością założenie własnego gospodarstwa agroturystycznego nie jest proste. Wymaga samozaparcia i silnej woli – w szczególności w kryzysowych momentach, niemniej jednak wszystko jest możliwe. Kredyt hipoteczny może nam ułatwić jego realizację. Warto więc się nad tym zastanowić jeżeli męczy nas praca na etacie.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top