Agroturystyka zamiast etatu?

Coraz częściej można usłyszeć o osobach, które rzucają dobrze płatną pracę i zakładają własne gospodarstwa agroturystyczne. Co nimi kieruje? Jak założyć gospodarstwo agroturystyczne? Czy to się opłaca? Na jakie trudności natrafiają właściciele obiektów agroturystycznych.

Dlaczego akurat agroturystyka?

Osoby decydujące się na założenie własnego gospodarstwa agroturystycznego bardzo często podkreślały, że jest to w pewnym sensie sposób ucieczki przed korporacyjną rzeczywistością, gdzie szans na awans jest coraz mniej. Sytuacja gospodarcza w kraju również nie zachęca do pozostania w pracy na etacie.

Kredyt hipoteczny na nową inwestycję?

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Początki zawsze są trudne. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gospodarstwem agroturystycznym muszą liczyć się z wieloma trudnościami. I mowa tutaj nie tyle o umiejętnościach jego prowadzenia, ale o kapitale niezbędnym do rozpoczęcia wymarzonej działalności. Za coś w końcu trzeba kupić działkę i dom. Nieruchomość to jednak inwestycja, dlatego gro osób rozpoczynających działalność agroturystyczną decyduje się na kredyt hipoteczny pod jego założenie. Oferta jest zróżnicowana, trzeba się jednak liczyć z koniecznością wniesienia odpowiedniego wkładu własnego.

Gro osób rozpoczynających swoją przygodę z agroturystyką zdecydowało się sprzedać posiadane nieruchomości, aby zrealizować marzenia, które nieraz okupione są ciężką pracą i wysiłkiem. Kupno domu to jedno. Trzeba jeszcze przygotować go pod odwiedziny ewentualnych pensjonariuszy. Generalny remont często okazuje się być niezbędny.

Problemy gospodarstw agroturystycznych

Decydując się na założenie gospodarstwa agroturystycznego należy liczyć się z możliwością wystąpienia braków pieniędzy. Nie jest to przyjemny i łatwy sposób na zarabianie, tym bardziej, że działalność ta w dużej mierze ograniczona jest sezonowością.

Na brak problemów z pieniędzmi nie mogą nie narzekać również mieszkańcy Bieszczad, gdzie agroturystyka jest wręcz lokalnym trendem.  Dla wielu mieszkających tam ludzi jest to jedyny sposób zarabiania pieniędzy.

Z pewnością założenie własnego gospodarstwa agroturystycznego nie jest proste. Wymaga samozaparcia i silnej woli – w szczególności w kryzysowych momentach, niemniej jednak wszystko jest możliwe. Kredyt hipoteczny może nam ułatwić jego realizację. Warto więc się nad tym zastanowić jeżeli męczy nas praca na etacie.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Scroll to top