A Ty w co zainwestowałbyś 5 mln złotych?

radosc

Wygranie kilku milionów to marzenie niejednego z nas. Dzięki takim środkom można zrealizować praktycznie każde marzenie i odmienić swoje życie. Pewno dlatego zakłady LOTTO od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, setki tysięcy Polaków mają nadzieję, że to właśnie do nich tym razem uśmiechnie się szczęście. Deutsche Bank przeprowadził pod koniec wakacji 2016 interesujące badanie ankietowe, które dotyczyło inwestycji 5 mln złotych. Co odpowiedzieli respondenci?

W co inwestować duże kwoty? Nieruchomości!

5 mln złotych to ogromna kwota, która pozwala osiągnąć niezależność finansową i gwarantuje stabilne, wygodne i bezpieczne pod względem ekonomicznym życie (przy umiejętnym gospodarowaniu środkami).

Jak się okazuje niemal jedna trzecia badanych stwierdziła, że w przypadku posiadania takiego kapitału, skupiłaby się na inwestowaniu w nieruchomości (co jest bardzo rozsądnym i praktycznym rozwiązaniem). Co ciekawe chęć zakupu mieszkań, czy domów zadeklarowali przede wszystkim bardzo młodzi respondenci (około 70% osób z grupy wiekowej 18-24 lata). Wśród starszej grupy 24-35 niecałe 40% ankietowanych również zainwestowałoby otrzymane 5 mln złotych w nieruchomości.

Inwestycja w przyjemności

Nie wszyscy ankietowani priorytetowo traktują racjonalne inwestycje. Ponad 5,00% badanych przyznało, że otrzymany kapitał przeznaczyłoby na przyjemności takie jak egzotyczne podróże do dalekich krajów. 2,5% wyraziło również chęć zakupu nieruchomości poza granicami Polski.

Inwestycja we własny biznes?

Jak wynika z badania Deutsche Banku, 25% respondentów z najmłodszej grupy wiekowej wykazało się dużą przedsiębiorczością wskazując, że zainwestowałoby potencjalną fortunę we własną firmę. Być może wynika to z faktu, że w ostatnim czasie bardzo popularne stało się zakładanie tzw. start-upów.

Własna firma zapewnia niezależność i z pewnością większą satysfakcję niż praca „dla kogoś”, wielu osobom własny biznes kojarzy się też z relatywnie wysokimi zarobkami. Zaskakujące, że tylko niecałe 3,00% badanych zadeklarowało, że w razie wielomilionowej wygranej zrezygnowałoby z aktywności zawodowej, co świadczy, że ankietowani mają aspiracje i są ambitnymi ludźmi.

Pomoc finansowa rodzinie i spłata długów

Wielu uczestników badania wykazało również chęć pomocy finansowej swoim bliskim w przypadku posiadania kilku milionów wolnych środków. Zwłaszcza wśród dojrzałych ankietowanych zauważalna jest tendencja do wsparcia finansowego rodziny (ponad 40% osób w wieku 55+ przeznaczyłoby 5 mln w pierwszej kolejności na poprawę sytuacji ekonomicznej najbliższych).

Jak widać Polakom nie brakuje kreatywności i pomysłów na rozdysponowanie 5 mln złotych. Zdecydowana większość ankietowanych cechuje się bardzo zdroworozsądkowym podejściem do gospodarowania tak dużą kwotą. Z naszej strony nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wam wygranej lub otrzymania, a najlepiej samodzielnego zarobienia tak pokaźnego kapitału.

Udostępnij:
Oceń na ile artykuł był dla Ciebe korzystny:
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top