Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

6 tys. mieszkań w programie Mieszkanie Plus

News Opublikowano: 27-10-2016

Ponad 6 tys. mieszkań w całej Polsce może powstać w najbliższym czasie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus – podano w komunikacie. Jest to możliwe, ponieważ BGK Nieruchomości, spółka, która odpowiada za realizowanie pilotażowego programy „Mieszkanie Plus”, podpisała 17 właśnie 17 listów intencyjnych, a także porozumień z jednostkami samorządu terytorialnego.

W których miastach są planowane nowe inwestycje?

Program Mieszkanie Plus ma zastąpić kończący się program Mieszkanie dla Młodych. Ta nowa inwestycja to kolejny krok milowy w rozwoju taniego budownictwa mieszkaniowego dostępnego dla wszystkich. „Ponad 6 tys. mieszkań w całej Polsce może powstać w najbliższym czasie w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. To efekt listów intencyjnych i porozumień podpisanych dziś przez przedstawicieli BGK Nieruchomości S.A. z samorządowcami. […] Wstępnie wytypowane do realizacji działań inwestycyjnych zostały nieruchomości w Białej Podlaskiej, Chorzowie, Dębicy, Gliwicach, Katowicach, Kobyłce, Nowej Dębie, Pelplinie, Poznaniu, Radomiu, Skawinie, Stalowej Woli, Starogardzie Gdańskim, Trzebini, Tychach, Wałbrzychu i Wrześni” – można przeczytać w komunikacie.

Budowa tanich mieszkań ma poprawić sytuację w szczególności młodych polskich rodzin, dla których możliwość nabycia mieszkania w odpowiednim standardzie może być podstawą do podjęcia decyzji o powiększeniu rodziny. Głównym celem programu jest bowiem zwiększenie liczby mieszkań przypadających na 1000 mieszkańców. Przewiduje się, że do 2030 roku liczba mieszkań przypadająca na 1 tys. osób powinna osiągnąć średnią Unii Europejskiej, co oznacza wzrost z 363 do 435 mieszkań / 1000 osób.

Pierwsze mieszkania już w 2018 roku

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, pierwsze mieszkania miałyby zostać udostępnione pod koniec 2018 roku – zapowiedział Rafał Bochenek – rzecznik gabinetu Beaty Szydło. Prawo do ubiegania się o najem będą mieli wszyscy obywatele, w pierwszej kolejności otrzymają je jednak rodziny wielodzietne i te o niskich dochodach.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)

Opinie

  1. ja się interesowałam trochę tym programem i moim zdaniem to on w żadnym raze nie jest konkurencją dla mdm. Trafi do zupełnie innej grupy odbiorców. Czy pomoże w problemach mieszkaniowych? Nie wiem…

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *