Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

300 zł za OC to już historia

News Opublikowano: 11-10-2016
ubezpieczenie samochodowe komunikacyjne

Nieustanny wzrost OC doprowadza wielu kierowców do szału. Jeszcze nie tak dawno wielu właścicieli pojazdów płaciło po 300 złotych za OC auta, dziś można ze świecą szukać takich ofert. Jak wygląda sytuacja na rynku polis od odpowiedzialności cywilnej w październiku 2016 roku?

Ceny OC nadal coraz wyższe

Ile obecnie kosztuje przeciętnie obowiązkowa polisa od odpowiedzialności cywilnej? Średnia cena OC to już 600 złotych. OC za 300 – 350 złotych przechodzą do historii. Jak podkreślają specjaliści wiele polis podrożało o co najmniej 40%, a zdarzają się i przypadki, że o 100%! Część kierowców zaciska zęby i płaci, a część uchyla się od wykupu OC.

Jak wiadomo OC musi wykupić każdy właściciel pojazdu, co sprawia, że liczba osób, które muszą coraz głębiej sięgać do kieszeni jest naprawdę spora. Choć i tak nie brakuje tych, którzy mimo groźby wysokich kar pieniężnych nie wykupują OC. W 2015 roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny musiał wypłacić ponad 100 mln złotych odszkodowania dla osób, które uległy wypadkom drogowym spowodowanym przez nieubezpieczonych kierowców. Kto pokrywa tego rodzaju rekompensaty? Oczywiście właściciele pojazdów, którzy sumiennie wykupują OC.

W ostatnich kilku latach ubezpieczyciele musieli wypłacić historycznie dużo odszkodowań i jak widać teraz odbijają sobie te straty z nawiązką. Sytuacja nie wygląda różowo, ale miejmy nadzieje, że wkrótce dynamika wzrostu cen OC w końcu wyhamuje.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *