Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

3 tys. działek dla programu Mieszkanie Plus

News Opublikowano: 28-11-2016

Mieszkanie Plus już na półmetku. Nim się obejrzymy będziemy mogli składać wnioski o dofinansowanie, tymczasem biuro prasowe Agencji Nieruchomości Rolnych zapowiada, że na ten cel może przekazać 3 tys. działek położonych w całej Polsce o łącznej powierzchni 5,6 tys. hektarów. Oznacza to, że budowa tanich mieszkań pod wynajem staje się wręcz namacalnym  faktem – przygotowany został nawet wykaz gruntów będących w Zasobach Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Mieszkanie Plus na Działkach Skarbu Państwa

Własne mieszkanie to marzenie niejednego Polaka. Nie każdego jednak stać na jego zakup. Z pomocą przychodzi więc państwo i rusza z programem Mieszkanie Plus, który to ma zastąpić dotychczasowy program Mieszkanie dla Młodych. O jego  zasadach pisaliśmy na łamach portalu wiele razy. Tym razem zwracamy uwagę na zakres prac jaki został podjęty do tej pory, aby program w zapowiadanej postaci mógł wejść w życie.

Jak poinformował rzecznik prasowy ANR Witold Strobla przygotowano obecne wykaz gruntów Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, które mogą zostać wykorzystane do realizacji programu Mieszkanie Plus. Lista ta obejmuje ok. 3 tys. działek geodezyjnych o łącznej powierzchni ok. 5,6 tys. ha. Nieruchomości zostały wytypowane ze względu na położenie w granicach administracyjnych miast, miejscowości gminnych, czy też w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Są one ujęte w wykazie i objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, bądź też zostały uznane jako możliwe do wykorzystania na potrzeby NPM.

Program Mieszkanie Plus ma być wdrażany od IV kwartału br. Jednocześnie przypominamy, że w październiku podpisano 17 listów intencyjnych, które dotyczą budowy 6 tys. mieszkań między spółką realizującą pilotaż programu Mieszkanie Plus – BGK Nieruchomości, a jednostkami samorządu terytorialnego. Już tylko czekać, kiedy uruchomione zostanie składanie wniosków.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *