3 filar Skarbiec

Oferta oszczędzania w 3 filarze Skarbiec

Indywidualne Konto Emerytalne oraz Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to kolejne propozycje, które przygotowały dla obywateli przedstawiciele trzeciego filaru emerytalnego. Wśród nich plasuje się IKE i IKZE, które pozwalają na zainwestowanie środków w fundusze inwestycyjne z rodziny Skarbiec. Wszystkie wpłacone pieniądze mają szansę pracować na dodatkową emeryturę, a zarazem zostaną zwolnione z opłaty manipulacyjnej oraz podatku od zysków kapitałowych w wysokości 19%.

Skarbiec Program Emerytalny

Program emerytalny przygotowany przez Skarbiec stanowi połączenie trzech produktów oszczędnościowych tj. Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE), Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) oraz Planu Systematycznego Oszczędzania (PSO). Klienci mają możliwość dokonania wyboru jednego spomiędzy trzech portfeli: aktywnego, statycznego oraz indywidualnego. Portfel aktywny pozwala na automatyczne przenoszenie środków pomiędzy subfunduszami, gdy posiadacz konta osiągnie określony wiek. Z kolei portfel statyczny umożliwia na samodzielne podejmowanie decyzji w zakresie podziału środków pomiędzy trzema funduszami. Największy zakres możliwości daje portfel indywidualny, w którego wypadku klient wybiera subfundusze, w które inwestuje swoje środki.

Klienci nie muszą martwić się o limity IKE i IKZE

Bardzo dużym atutem Programu Emerytalnego Skarbiec jest możliwość zniwelowania utrudnień, które mogłyby stanowić limity nałożone na Indywidualne Konta Emerytalne i Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Okazuje się, iż środki przekraczające limity obowiązujące w danym roku zostaną przekazane do Planu Systematycznego Oszczędzania. Z kolei stan oszczędności klienci mogą monitorować za pośrednictwem serwisu internetowego www.skarbiec24.pl po zalogowaniu.

Standardowe korzyści i dziedziczenie środków

Wśród standardowych korzyści, jakie są w stanie zagwarantować absolutnie wszystkie instytucje finansowe plasuje się ulga w podatku dochodowym wynikająca z wpłacania środków, która ma szansę zostać odliczona od podstawy opodatkowania. Klienci unikają także podatku od zysków kapitałowych pod warunkiem, iż środki zostaną wycofane po ukończeniu 65. roku życia. Próżno szukać informacji o konieczności uiszczenia podatku dochodowego przy wypłacie środków z IKE, gdy w przypadku IKZE wynosi on 10% kwoty wypłaty, o którą wnioskujemy. Dla ułatwienia wskazujemy, iż w 2016 roku maksymalne wpłaty na IKE mogą wynieść 12 165 zł, gdy limit na IKZE to 4866 zł. Pieniądze zgromadzone w Programie Emerytalnym Skarbiec ulegają dziedziczeniu, a jednocześnie nie wymagają płacenia podatku od spadków i darowizn.

Jak założyć konto w Programie Emerytalnym Skarbiec?

Najprostszą drogę do założenia konta w Programie Emerytalnym Skarbiec stanowi zalogowanie bądź rejestracja w platformie Skarbiec24.pl. Przechodząc do sekcji produktów musimy wybrać Program Emerytalny, a następnie sprecyzować sposób lokowania środków pomiędzy IKE, IKZE oraz PSO. Istotny krok stanowi wybór jednego z portfeli inwestycyjnych oraz wpłata środków na wskazany rachunek.

Udostępnij:
Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top