3 filar PZU

Atrakcyjność oferty oszczędzania w 3 filarze PZU

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Indywidualne Konto Emerytalne, Indywidualne Konto Emerytalne z funduszem oraz Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to propozycje w obrębie trzeciego filaru przygotowane przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń. PZU zachęca do skorzystania z oferty atrakcyjnymi promocjami.

Indywidualne Konto Emerytalne z rabatem 50%

Obecnie klienci zakładając Indywidualne Konto Emerytalne w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń mogą skorzystać z atrakcyjnej promocji, która pozwala na uzyskanie 50-procentowego rabatu udzielanego przez PZU Życie SA na opłatę manipulacyjną, która będzie niższa do końca trwania umowy. IKE PZU ma szansę zainteresować klientów, których przedmiot zainteresowania stanowią długoterminowe formy oszczędzania w obrębie trzeciego filaru emerytalnego. Istnieje szansa na opracowanie indywidualnego programu zarządzania środkami bądź skorzystania z rekomendowanego programu inwestycyjnego, który zostaje dopasowany do aktualnego wieku uczestnika III filaru.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń proponuje wybór pomiędzy sześcioma funduszami, które mają szansę spotkać się z zainteresowaniem klientów preferujących zróżnicowane strategie inwestycyjne. W rachubę wchodzi m.in. wybór bardzo ryzykownych, jak i nieco bezpieczniejszych funduszy. Dużym atutem konta IKE jest elastyczność wpłat, które mogą być dokonywane w praktycznie dowolnym momencie.

IKE z funduszami inwestycyjnymi

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Każda pełnoletnia osoba może wyrazić zainteresowanie Indywidualnym Kontem Emerytalnym z funduszami inwestycyjnymi. Okazuje się, iż takie konto ma szansę założyć także osoba powyżej 60 roku życia, która nigdy wcześniej nie posiadała IKE. Według prawa każdy obywatel ma prawo dysponować zaledwie jednym indywidualnym kontem, w którym zgromadzone oszczędności w dowolnym momencie mogą zostać przeniesione do innej instytucji finansowej.

Indywidualne Konto Emerytalne oparte na funduszach inwestycyjnych oferuje możliwość skorzystania z jednego z dwóch optymalnych programów inwestowania. Absolutnie każdy program charakteryzuje się sposobem podziału składki, która trafia do kilku subfunduszy inwestycyjnych. Klienci dla ułatwienia wszystkie środki przekazują na ten sam rachunek bankowy wskazany przez instytucję finansową, która pozwala na inwestowanie w obrębie III filaru. PZU rekomenduje subfundusze inwestycyjne tj. PZU Papierów Dłużnych POLONEZ, PZU Stabilnego Wzrostu MAZUREK oraz PZU Akcji KRAKOWIAK. Podział oszczędności lokowanych w akcje uzależniony jest od wieku oszczędzającego.

IKZE w PZU

Na ulgę podatkową oraz wyższą emeryturę mogą liczyć także obywatele przejawiający zainteresowanie Indywidualnym Kontem Zabezpieczenia Emerytalnego, które plasuje się w ofercie produktów PZU. Dostępna w 2016 roku ulega podatkowa to 1557 zł, gdy maksymalny limit wpłat na konto IKZE to 4866 zł. Dokonując wypłaty środków z IKZE klienci zmuszeni są zapłacić 10-procentowy podatek dochodowy pod warunkiem, iż wypłata następuje po ukończeniu 65. roku życia po co najmniej pięcioletnim okresie, w którym regularnie zasilaliśmy nasz rachunek.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top