3 filar ING

Jak wygląda oszczędzanie w 3 filarze w ING Banku Śląskim?

Trzeci filar to z punktu widzenia bardzo wielu obywateli szansa na samodzielne gromadzenie środków, które znajdą zastosowanie dopiero po przejściu na emeryturę. Bardzo wiele korzyści potrafi zagwarantować Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, które ma w swojej ofercie między innymi ING Bank Śląski. Konto pozwala na dużą dowolność, jeśli chodzi o wysokość wpłat i daje gwarancję satysfakcjonujących ulg podatkowych, które towarzyszą nam każdego roku.

Jakie zalety ma IKZE w ING Banku Śląskim?

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego niezależnie od instytucji, w której zostanie założone gwarantuje porównywalne korzyści. W ich gronie plasuje się wspomniana wcześniej ulga podatkowa, która w 2016 roku stała na poziomie 1557 złotych. Roczny limit środków, które mogą trafić na rachunek IKZE został ustalony na poziomie 4866 złotych, gdy samo uruchomienie konta jest absolutnie darmowe. Ponadto obywatele mogą uniknąć w ten sposób podatku Belki 19% i zagwarantować sobie zysk na poziomie przekraczającym 0,7% w skali roku. Każdy posiadacz IKZE może zrezygnować z konta w dowolnym momencie i dokonać wypłaty środków, choć na nieco mniej korzystnych warunkach, ponieważ nie uniknie wówczas podatku Belki.

W jaki sposób założyć IKZE w ING?

Każdy obywatel może założyć wyłącznie jedno Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. W ING Banku Śląskim taki rachunek mogą uruchomić posiadacze konta osobistego prowadzonego w PLN bądź konta oszczędnościowego w tej samej walucie. Klienci ING Banku Śląskiego mogą założyć IKZE korzystając z systemu bankowości internetowej. Z kolei osoby, które będą miały po raz pierwszy do czynienia z ING będą zmuszone do podjęcia kontaktu z doradcą. Zdecydowana większość potencjalnych klientów nawiązuje kontakt z doradcą zostawiając swój numer telefonu w obrębie strony internetowej banku. W rachubę wchodzi także możliwość odwiedzin jednego z 400 oddziałów banku.

Jakie oprocentowanie konta gwarantuje ING?

Środki zgromadzone na Indywidualnym Koncie Emerytalnym kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca, a ich roczna stopa oprocentowania wynosi aktualnie 0,70%. Unikając podatku środki mogą zostać wypłacone jednorazowo bądź w ratach po ukończeniu przez klienta 65. roku życia.

Jaką strategię oszczędzania obrać?

Eksperci ING Banku Śląskiego rekomendują podział posiadanych środków na trzy skarbonki: pieniądze, które będziemy mieli „pod ręką”, środki na realizację bieżących planów oraz pieniądze na przyszłość. IKZE to ostatni typ skarbonki, która może stanowić wsparcie podczas emerytury bądź pozwala istotnie wesprzeć pod względem finansowym dzieci. Regularne odkładanie w IKZE nawet niewielkich kwot potrafi przynieść nadspodziewanie dobre rezultaty w postaci dość znaczącej sumy.

Jakie opłaty i prowizje obowiązują posiadaczy IKZE w ING?

ING Bank Śląski uwzględnia opłaty za wypłatę środków, która została zlecona przed upływem 12 miesięcy od momentu zawarcia umowy rachunku IKZE. Co najmniej 1% zgromadzonych środków, a maksymalnie 300 PLN kosztuje wypłata, którą chce zrealizować w takich okolicznościach osoba oszczędzająca od 5 lat, która ukończyła 65. rok życia. Wypłata transferowa do innej instytucji finansowej również kosztuje 1% transferowanych środków, aczkolwiek nie mniej niż 100 PLN i maksymalnie 300 PLN. Identyczna prowizja obowiązuje podczas zamykania rachunku IKZE.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

program tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

Udostepnij:
Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
GD Star Rating
a WordPress rating system

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top