Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

2,5 tysiąca pożyczek dla bezrobotnych

News Opublikowano: 29-09-2016
odkladanie-pieniedzy

Program „Wsparcie na starcie” powstał kilka lat temu z myślą niesienia pomocy osobom bezrobotnym. Jak czytamy we wrześniu 2016 na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dzięki projektowi ze wsparcia finansowego skorzystało ponad 2500 osób nieaktywnych zawodowo, z czego 90% środków z pożyczek przeznaczono na otwarcie własnego biznesu.

Bezrobotni chętnie zaciągają pożyczki na własną działalność

W ramach projektu „Wsparcie na starcie” każdy beneficjent może starać się o niskooprocentowaną pożyczkę o wartości do 83 000 złotych z maksymalną spłatą w ciągu 7 lat. To nie wszystko, przystępując do programu jego uczestnicy mogą korzystać z darmowych porad oraz różnych szkoleń ułatwiających prowadzenie biznesu.

Jak wynika z opublikowanych przez resort informacji, tylko w trwającym obecnie 2016 roku udzielono już ponad pół tysiąca pożyczek w ramach projektu „Wsparcie na starcie” na sumę ponad 33 mln złotych. Sześć na dziesięciu pożyczkobiorców to osoby bez pracy, a co trzeci z nich posiada wyższe wykształcenie.

O korzystnie oprocentowane pożyczki mogą wnioskować nie tylko bezrobotni, ale i studenci ostatnich lat studiów. Pula środków przeznaczona na finansowanie programu wciąż nie została wyczerpana, jeśli planujemy otworzyć własną firmę, ale brakuje nam kapitału, warto zainteresować się tą inicjatywą.

Założenie własnego biznesu nie jest tanią inwestycją, warto korzystać ze wszystkich programów wsparcia i walczyć o powrót na rynek pracy.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *