Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

100 000 zł pożyczki bez ograniczeń wiekowych

News Opublikowano: 28-07-2016
senior

Seniorzy to z punktu widzenia banków dosyć ryzykowni klienci. Udzielenie kredytu, czy pożyczki starszym osobom wiąże się podwyższonym ryzykiem, dlatego instytucje finansowe wprowadzają limity wiekowe przy udzielaniu produktów zadłużeniowych-chroniąc tym samym własne interesy. Jednak jak się okazuje nie wszyscy stosują taką strategię. SKOK Stefczyka kusi seniorów podczas trwających wakacji 2016 – ofertą pożyczki bez ograniczeń wiekowych.

Pożyczka dla seniora – bez limitu

Polskie prawo nie zawiera przepisów, które regulowałyby kwestię maksymalnego wieku pożyczkobiorcy. Wskutek czego wiele instytucji finansowych wykorzystuje tę lukę w prawie i ustala limit wiekowy według własnego widzimisię. Rozpiętość wiekowa między ograniczeniami wiekowymi poszczególnych banków jest ogromna od 60 do nawet 85 lat. To nie wszystko.

W przypadku firm pożyczkowych wiele z nich w ogóle nie stosuje ograniczeń wiekowych (skoro prawo na to pozwala…), tak jak to widzimy na przykładzie SKOK-u Stefczyka.

Najnowsza wakacyjna pożyczka dla seniorów może wynieść nawet 100 000 złotych, a wiek klienta nie ma znaczenia. SKOK kusi dodatkowo brakiem wielu formalności i szybkim podjęciem decyzji kredytowej. Aby móc złożyć wniosek o pożyczkę, wystarczy przedstawić odcinek wypłaty świadczenia emerytalno-rentowego. Niestety wielu seniorów nie widzi zagrożenia w takich produktach i nawet nie podejrzewa, że sprzedawca kredytu może mieć złe zamiary.

Pamiętajmy, aby podchodzić z dużą rezerwą do tego typu wakacyjnych ofert. Bardzo łatwo można wpaść w pętlę długów, a wyjście z niej nie już takie proste.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *